Finał Ligi Młodzieżowej PZSS - Gdynia

Gdynia gościła najlepsze młodzieżowe drużyny w strzelectwie sportowym. Po raz pierwszy rozgrywki zorganizowane zostały przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego a drużyny do turnieju finałowego wyłonione zostały z cyklu zawodów 0gólnopolskich. Finały rozegrane zostały w konkurencjach pistolet i karabin pneumatyczny.

Lidera-Amicus Lębork w Gdyni reprezentowała drużyna w karabinie w składzie: Julia Okuniewska, Marta Aszyk, Sandra Mazurek, Diana Malotka-Trzebiatowska i Aleksander Mazurek oraz drużyna w pistolecie w składzie: Kornelia Dembińska, Anna Lejk i Konrad Marciniak.

Drużyna w karabinie podczas półfinałów pokonała zespół Dragona Chełm 23:1 i przegrała z bydgoskim Zawiszą 14:10 co dało jej drugie miejsce w grupie A i prawo walki o brązowy medal z Kalibrem Białystok drugą drużyną grupy B. Mecz o trzecie miejsce zdecydowanie wygrali zawodnicy Lidera-Amicus pokonując drużynę z Białegostoku 80:40. Najlepszą zawodniczką naszego zespołu była Julia Okuniewska, która nie przegrała żadnej potyczki z rywalkami. Złoty medal w tej konkurencji zdobył Zawisza Bydgoszcz a medal srebrny Śląska Wrocław.

Drużyna w pistolecie aby walczyć o brązowy medal pokonała Gryfa Słupsk 17:7 i Flotę Gdynia 14:10 oraz przegrała z UKS G-8 Bielany 17:7. Niestety nasi zawodnicy w meczu o brązowy medal musieli uznać wyższość drużyny Alu-Pro Opole przegrywając 62:68. Na duże słowa uznania zasługuje start najmłodszej w drużynie Anny Lejk, która walczyła jak równa z równym ze starszymi od siebie zawodnikami. Pistolet pneumatyczny wygrał bydgoski Zawisza przed G-8 Bielany i Alu-Pro Opole.

Równolegle rozegrany został Puchar Gdyni w strzelaniach pneumatycznych.

Reprezentanci Lidera-Amicus czterokrotnie stawali na podium. Złoty medal w karabinie pneumatycznym młodziczek wywalczyła Julia Okuniewska. W tej samej konkurencji Jagoda Kuniewicz zdobyła medal brązowy a Maja Chrzanowska była czwarta. Dwa brązowe medale wystrzelały dziewczęta w pistolecie pneumatycznym: Kornelia Dembińska w kategorii juniorek a Anna Lejk w kategorii młodziczek..