Złoty Muszkiet, Złota Krócica - Zielona Góra

W niedzielę w Zielonej Górze zakończyły się zawody strzeleckie o Złoty Muszkiet i Złotą Krócicę. Była to druga eliminacja do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w lipcu  odbędzie się we Wrocławiu.

Klub nasz reprezentowało siedmioro zawodników. Nasi strzelcy zdobyli dwa złote i jeden srebrny medal. W karabinie sportowym 60 strzałów leżąc zwyciężył Stanisław Boniaszczuk z wynikiem 589 pkt (NRŻ) wyprzedził on Jakuba Pukacza z Piasta Bieruń (583 pkt) i Roberta Bronisławskiego z bydgoskiego Zawiszy (578 pkt). W tej samej konkurencji Paweł Tokarz był 13 (565 pkt) a Szymon Podolak 16 (563 pkt).
Kolejny raz na podium, tym razem na jego drugim stopniu, Stach stanął w karabinie pneumatycznym uzyskując 384 pkt. W tej konkurencji zwyciężył Maciej Kowalewicz z Gwardii Olsztyn (385 pkt) a trzecie miejsce zajął Mikołaj Masłowski z Gwardii Zielona Góra (380 pkt). Bardzo dobrze w tej konkurencji zaprezentował się najmłodszy strzelec z Lęborka Paweł Tokarzktóry z wynikiem 374 pkt zajął miejsce szóste.
W karabinie pneumatycznym juniorek młodszych piąte miejsce zajęła Maja Chrzanowska (384 pkt) a siódme Kamila Bulman (382 pkt).

Drugi złoty medal, również w karabinie sportowym 60 L, zdobyła Magdalena Pełka z wynikiem
585 pkt. Drugie miejsce zajęła Weronika Gentkowska Zawiasz Bydgoszcz (583 pkt) a trzecie
Aleksandra Szutko z Kalibra Białystok (580 pkt). Maja Chrzanowska w tej konkurencji była 12 (571 pkt) a Kamila Bulman 19 (566 pkt).

W karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw Boniaszczuk był 4 (543 pkt) a w juniorkach
młodszych Kamila Bulman była 11 (542 pkt), Maja Chrzanowska 12 ( 541 pkt) a Magdalena Pełka 31.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Anna Lejk w pistolecie pneumatycznym zajmując 6 miejsce (362 pkt)

Należy jeszcze dodać, że Stanisław Boniaszczuk otrzymał nagrodę dla najlepszego juniora młodszego konkurencjach karabinowych.

W klasyfikacji drużynowej klub strzelecki LOK „Lider-Amicus” zajął drugie miejsce (57 pkt).  Zwyciężył bydgoski Zawisza (143 pkt) a miejsce trzecie zajął gospodarz zawodów Gwardia Zielona Góra (52 pkt).