Międzynarodowe Zawody Strzeleckie - Zaślubiny z Morzem 2023

Tradycyjnie luty rozpoczęliśmy od rywalizacji w zawodach strzeleckich "Zaślubiny z Morzem", które zostały zorganizowane przez klub strzelecki GROT w Pucku.

Tegoroczna edycja zawodów przyciągnęła bardzo dużą liczbę uczestników z całej Polski oraz Litwy.

Dwukrotnie w finale karabinu pneumatycznego seniorek zameldowała się Paula Wrońska, która w pierszym strzelaniu "Zaślubin z Morzem" zajęła 3 miejsce. Konkurencję wygrała Agnieszka Nagay (SPOŁEM Łódź), srebro wywalczyła Izabela Dudek (TKS LOK Tarnów). Z kolei w drugim strzelaniu uplasowała się na 7 miejscu. Oba te starty pozwoliły Pauli awansować do Superfinału w którym zawodniczki walczyły o "Srebrny Pierścień" zaślubin z morzem.

W karabinie pneumatycznym młodziczek Zaślubin z Morzem najlepiej spisała się Ola Stolc, która zajęła 3 miejsce, Nadia Szauła (4 miejsce), Julka Dąbrowska (5 miejsce). Konkurencję wygrała Kamila Lutowska (ZAWISZA Bydgoszcz), drugie miejsce Olga Kaczor (WAWEL Kraków).

Karolina Dąbrowska, Ada Pakieła, Wiktoria Rychert oraz Kinga Czaja rywalizowały w pistolecie pneumatycznym juniorek. Nasze pistoleciarki zajęły odpowiednio 15, 16 23 i 26 miejsce. Rywalizację wygrała Angelika Szczerba (TKS LOK Tarnów), Oliwia Szklarz (WKS FLOTA Gdynia) brąz wywalczyła Julia Szklanny (ŚTS Tychy). W drugim dniu rywalizacji Ada Pakieła wywalczyła awans do finału, w którym zajęła 7 miejsce. Karolina Dąbrowska uplasowała się na 14 miejscu, Wikotria Rychert na 20, a Kinga Czaja na 23.

W pistolecie pneumatycznym młodziczek Maja Gąska zajęła dwukrotnie 13 miejsce.

W karabinie pneumatycznym juniorów Patryk Erni zajął 12 i 13 miejsce w konkurencjach indywidulanych